PROJEKTOWANIE OBIEKTÓW KUBATUROWYCH

OPTEM projektuje obiekty budowlane o różnym charakterze. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i wysoce wykwalifikowanej kadrze inżynierskiej oferuje usługi na najwyższym poziomie.

Naszą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem dzielimy się z Klientami, pomagając im znaleźć optymalne rozwiązania. Oferujemy pełne doradztwo techniczne w zakresie projektowania i wykonawstwa, usługi nadzoru autorskiego, funkcjonalne i optymalne metody oraz analizy i prace, które mają za zadanie spełnić najważniejszy cel – sprostać oczekiwaniom Klienta.

Posiadamy doświadczenie w projektowaniu konstrukcji obiektów kubaturowych takich, jak:

  • obiekty użyteczności publicznej (obiekty edukacyjne, muzea, hotele, obiekty handlowe),
  • domy jednorodzinne oraz kompleksy zabudowy wielorodzinnej,
  • budynki biurowe.

W naszej dotychczasowej działalności wykonywaliśmy również projekty adaptacji i przebudowy istniejących obiektów do nowych funkcji oraz projekty rozbiórek. Projekty konstrukcyjne powstające w naszym biurze opracowywane są przy zastosowaniu wysokiej klasy oprogramowania specjalistycznego, takiego jak Autodesk Robot Structural Analysis Professional czy Allplan.

Zasady dotyczące projektowania obiektów kubaturowych

Każdy inwestor zainteresowany budową obiektu musi posiadać odpowiedni projekt i plan. Projektowanie obiektów kubaturowych wiąże się z kilkoma podstawowymi zasadami. Podczas jego wykonania trzeba wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, które zadecydują o późniejszym sukcesie inwestycji. Innymi wymogami bezpieczeństwa różnią się między sobą sklepy, galerie handlowe, obiekty przemysłowe i budynki mieszkalne. Z tego względu w każdym projekcie należy wziąć pod uwagę m.in. charakter danego obiektu, rozmieszczenie pomieszczeń, izolacje cieplne, instalacje wodno-kanalizacyjne, czy możliwość rozbudowy.

Ważny aspekt to również odpowiednia działka. Miejsce, w którym powstanie obiekt kubaturowy musi spełniać jasno określone warunki geologiczne.

Nasza firma korzysta z nowoczesnego, zaawansowanego oprogramowania MES, które pozwala nam na wykonanie wysokiej jakości, ekonomicznego projektu.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Nasza firma już od wielu lat zajmuje się projektowaniem budynków kubaturowych. Doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwalają nam na profesjonalną obsługę klienta. Specjalizujemy w projektowaniu obiektów żelbetonowych, murowanych oraz budynków z konstrukcji stalowej i drewnianej, z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych.

Klientom zgłaszającym się do naszej firmy proponujemy jedynie optymalne i bezpieczne rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się z realizacji. Wykonaliśmy już wiele ciekawych projektów dla klientów z różnych branż, zarówno inwestorów prywatnych, jak i publicznych.